Facebook

Wydarzenia

Sieć abc liczy już ponad 5000 sklepów

2012-10-09
Sieć abc liczy już ponad 5000 sklepów

Już ponad 5000 placówek liczy sieć sklepów franczyzowych abc. Jest to największa w Polsce sieć zrzeszająca niezależne sklepy detaliczne. Swoim Partnerom daje atrakcyjne ceny, coraz większy wachlarz usług i rozwiązań oraz wsparcie w prowadzeniu biznesu, pozostawiając jednocześnie dużą swobodę decyzyjną.

Sieć Sklepów abc rozwija się już od 13 lat. Na początku skupiała 57 placówek, a kiedy świętowała swoje 10-lecie w 2009 roku było ich 3400. Natomiast w samym roku 2012 (do dnia połowy października) do sieci przystąpiło kolejnych ok. 350 sklepów.

Obok dynamicznego rozwoju, cechą wyróżniającą sieć abc na polskim rynku jest fakt, że funkcjonuje ona na zasadzie tzw. miękkiej franczyzy, odzwierciedlającej partnerskie podejście Grupy Eurocashu do biznesu. – Oferujemy naszym partnerom szeroki wachlarz usług i rozwiązań, pozostawiając decyzję, co do korzystania z nich właścicielowi sklepu – mówi Łukasz Chady, Kierownik Sieci abc. – Wynika to z przekonania, że to właściciel sklepu najlepiej zna swoje otoczenie konkurencyjne i żadna centrala jakiejkolwiek sieci nigdy nie będzie znała lokalnego rynku tak dobrze, jak funkcjonujący w tym otoczeniu przedsiębiorca. Stąd w naszej sieci nic nie narzucamy – wyjaśnia Łukasz Chady.

Taki model zarządzania siecią wymaga od franczyzodawcy przygotowania takiej oferty, aby była ona naprawdę atrakcyjna i właściciele sklepów chcieli z niej skorzystać.

Drukuj do góry ↑