Facebook

Wydarzenia

Sieć abc ma już 7000 sklepów!

2015-05-29
Sieć abc ma już 7000 sklepów!

Siedmiotysięczny sklep abc został uroczyście otwarty dziś w Gdańsku, przy ul. Wilhelma Stryjewskiego 29c. W 2014 r. do sieci abc dołączyło 860 placówek. W tym samym okresie do wszystkich sieci franczyzowych na rynku (wg danych PROFIT system) przyłączyło się ok. 1860 sklepów spożywczych, a to oznacza, że niemal co drugi sklep wybierał szyld abc „po sąsiedzku”. Rosnąca liczba sklepów franczyzowych jest dowodem na to, że franczyza jest najlepszą odpowiedzią na obserwowaną w ostatnich latach malejącą liczbę małych i średnich sklepów spożywczych ogółem.           

Sieć Sklepów abc stale rozwija się. Naszym celem jest dostarczanie właścicielom sklepów takich rozwiązań, które pomogą przyciągnąć klientów do sklepu, zwiększyć obroty i umożliwić osiąganie odpowiedniej marży. To właśnie dlatego rozwijamy nowe koncepty handlowe. Przykładem mogą być rozwiązania z zakresu convenience, czyli abc Mini Bistro – kącik gastronomiczny z kawą, hot-dogami, czy zupą. Chcemy, aby nasze sklepy były czymś więcej niż jedynie sklepami spożywczymi. A poza tym wsłuchujemy się w potrzeby konsumentów – również tych młodszych, bo dziś co czwarty klient sklepów abc ma poniżej 24 lat.

Inne rozwiązania wprowadzane obecnie w Sieci Sklepów abc, które do tej pory konsumenci mogli spotkać jedynie w sklepach wielkopowierzchniowych, to m.in. piekarniki ze świeżym pieczywem, jak i specjalne regały z warzywami i owocami. Sklepy mogą również korzystać z Faktorii Win, która jest autorskim konceptem Eurocash. 

Drukuj do góry ↑